Nuvola- Izolacja natryskowa

 

NUVOLA - izolacja natryskowa

ul. Przemysłowa 4
10-413 Olsztyn
tel.: +48 519 592 892
tel.: +48 512 822 432
e-mail: nuvola@op.pl
 • Izolacja natryskowa poddasza
 • Ocieplanie budynku pianką
 • Izolacja dachu pianką
 • Skuteczna izolacja

Obszar działania

Warto wiedzieć

Wiadomości

Darmowe pomiary termowizyjne

Darmowe pomiary termowizyjne Twojego budynku “przed i po “ izolacji pianą.

Więcej >

Warszawa - Województwo mazowieckie

Izolacja natryskowa pianką Warszawa

Solidnie docieplone poddasze to jedna z najpopularniejszych form zastosowania izolacji natryskowej pianką w naszych realizacjach w Warszawie oraz bliższych i dalszych okolicach. Profesjonalne przygotowanie naszych pracowników, wybór wysokiej jakości pianki poliuretanowej (PUR) oraz fachowe wykonanie poszczególnych etapów sprawiają, że w kwestii dociepleń możemy zapewnić Państwu usługi na najwyższym poziomie.

Atuty izolacji natryskowej pianką – korzyści w porównaniu z metodami alternatywnymi

Nieustanny rozwój branży dociepleniowej sprawia, że współczesne metody znacznie przewyższają wcześniejsze rozwiązania pod względem efektywności, trwałości oraz prostoty montażu. Stosując izolację natryskową pianką poliuretanową możemy docieplić:

 • niemal każde poddasze domu jednorodzinnego,
 • dachy i ściany blaszaków oraz kontenerów,
 • wszelkie fundamenty i elewacje.

Jest to zatem metoda wszechstronna, a sposób aplikacji czyni ją bardzo uniwersalną oraz precyzyjną.

Dla porównania – aby zastosować do dociepleń wełnę mineralną lub styropian, niezbędne są odpowiednie odstępy pomiędzy krokwiami, często trzeba stworzyć specjalny ruszt nośny i odpowiednio go wypoziomować, aby materiał dociepleniowy przylegał ściśle do poszczególnych powierzchni.

W przypadku układania warstw styropianu wszystkie listwy, pomiędzy którymi układany jest styropian, powinny być dokładnie wypoziomowane, natomiast przy układaniu płyt poliuretanowych oraz ekstrudowanych niezbędne są wkręty, za pomocą których płyty te mocuje się do krokwi.

Co warto wiedzieć o izolacji natryskowej pianką PUR?

Pianka PUR nakładana jest metodą natryskową, a po aplikacji znacznie zwiększa swoją objętość, wypełniając wszystkie przestrzenie, również te z pozoru niedostępne. Pozwala to uniknąć wszelkich defektów, ewentualny nadmiar pianki jest przycinany, bez straty jej właściwości. Izolacja natryskowa pianką to:

 • wytrzymałość – pianka jest odporna na wysokie temperatury, nie wchłania wilgoci, wykazuje odporność również na substancje chemiczne, takie jak kwasy, rozpuszczalniki, spaliny; jej efektywność jest zatem znacznie wyższa od innych materiałów dociepleniowych,
 • trwałość – odpowiednio przygotowana powierzchnia, na której zostanie zaaplikowana pianka PUR sprawia, że warstwa izolacyjna może przetrwać szacunkowo 30-80 lat, co już w przypadku dolnej granicy jest wynikiem zadowalającym,
 • energooszczędność – właściwości termoizolacyjne pianki sprawiają, że przewodzi ona ciepło w minimalnym stopniu, w związku z tym zapobiega startom ciepła i pozwala realnie zmniejszyć koszty ogrzewania docieplonych pomieszczeń oraz całego budynku,
 • bezpieczeństwo – pianka jest całkowicie bezwonna po aplikacji, dlatego nie wpływa w żaden sposób na komfort domowników; jest nietoksyczna oraz przyjazna dla środowiska, nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego może mieć nawet bezpośredni kontakt z żywnością.

Wybierając izolację natryskową pianką można zatem docieplić wybrane powierzchnie bez kompromisów, metodą wysokiej jakości, w pełni bezpieczną oraz efektywną. Jest to rozwiązanie na miarę potrzeb.

Krok po kroku, czyli co ma istotne znaczenie w izolacji natryskowej pianką?

Chociaż metoda ta nie wymaga daleko idących przygotowań, niezbędne jest oczyszczenie zaprószonych powierzchni oraz zniwelowanie szczelin, które stwarzają ryzyko przedostania się nadmiaru wilgoci pod powierzchnię dachu przed utwardzeniem się warstwy pianki. Są to wystarczające środki bezpieczeństwa, niemniej jednak każde poddasze oraz ściany sprawdzamy dokładnie przed rozpoczęciem izolacji natryskowej pianką, aby mieć pewność, że całość jest gotowa do nałożenia warstwy dociepleniowej.

Kolejny krok to sama aplikacja – nasi fachowcy, wyposażeni w odpowiedni sprzęt i preparaty, przystępują do prac, metodycznie wypełniając kolejne przestrzenie docieplanych powierzchni. Z należytą starannością nakładamy piankę, aby zniwelować wszelkie mostki termiczne i przygotować powierzchnię do dalszych prac (w przypadku poddasza może to być montaż płyt gipsowo-kartonowych).

Spójna i jednolita bariera izolacyjna może bazować na jednej lub kilku warstwach docieplających, zawsze odpowiednio szczelnych i położonych zgodnie z zaleceniami producenta danej pianki PUR. Przebieg izolacji natryskowej pianką podczas naszych realizacji w Warszawie oraz innych miastach jest najlepszym potwierdzeniem znajomości tematu, ponieważ po praktycznych aspektach można rozpoznać fachowość przeprowadzonych przez nas działań.

Solidne izolacje natryskowe. Pianka poliuretanowa na poddaszach domów w Warszawie

Szukając firmy zajmującej się izolacjami natryskowymi z użyciem pianki poliuretanowej, warto skontaktować się z nami i zapoznać się z naszą gamą usług. Docieplenia w Warszawie możemy zrealizować w budynkach mieszkalnych, usługowych, gospodarczych. Potencjał tej metody warto docenić w trosce o komfort, płynący z przebywania w docieplonych pomieszczeniach.

Polityka plików cookiesCopyright © 2014 GOGLER