Nuvola- Izolacja natryskowa

 

NUVOLA - izolacja natryskowa

ul. Przemysłowa 4
10-413 Olsztyn
tel.: +48 519 592 892
tel.: +48 512 822 432
e-mail: nuvola@op.pl
 • Izolacja natryskowa poddasza
 • Ocieplanie budynku pianką
 • Izolacja dachu pianką
 • Skuteczna izolacja

Obszar działania

Warto wiedzieć

Wiadomości

Darmowe pomiary termowizyjne

Darmowe pomiary termowizyjne Twojego budynku “przed i po “ izolacji pianą.

Więcej >

Gdańsk, Gdynia, Sopot - Województwo pomorskie

Izolacja natryskowa pianką Gdańsk, Gdynia, Sopot

Wykonywanie dociepleń w formie izolacji natryskowej pianką to usługa, za sprawą której poddasza domów jednorodzinnych, a także inne pomieszczenia oraz całe budynki, zyskują odpowiednią ochronę przed utratą ciepła. Proponując naszym Klientom szeroki zakres prac, nieustannie zwiększamy obszar działania, dlatego szukając firmy dociepleniowej w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie warto zapoznać się z naszą propozycją współpracy i wybrać innowacyjne rozwiązania dla własnego komfortu oraz bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wybrać izolację natryskową z użyciem pianki poliuretanowej?

Aby pianka poliuretanowa (PUR) mogła prawidłowo spełniać swoją rolę, do prac dociepleniowych używane są specjalistyczne urządzenia natryskowe, które zapewniają łączenie dwóch niezbędnych składników pianki: żywicy, zwanej polipolem oraz izocyjanianu, który jest w tej recepturze utwardzaczem. Taka kompozycja decyduje o jej unikalnych właściwościach, stanowiących rzeczywiste argumenty za stosowaniem izolacji natryskowej pianką.

Spośród listy atutów tej formy dociepleń, wskazać warto między innymi:

 • wysoki opór cieplny – stosunek grubości warstwy pianki do współczynnika przewodnictwa cieplnego (zdolność przewodzenia ciepła) daje wynik kilkanaście razy korzystniejszy niż w przypadku wełny mineralnej, płyty pilśniowej, a nawet cegły,
 • brak szczelin – w przeciwieństwie do dociepleń w formie płyt, przy nanoszeniu warstw pianki nie powstają szczeliny, które mogłyby obniżyć właściwości użytkowe izolacji natryskowych, jest to zatem metoda o optymalnym poziomie szczelności,
 • wpływ na dyfuzję pary wodnej – swobodne przenikanie cząsteczek pary z pomieszczeń poprzez piankę PUR nie powoduje jej zawilgocenia, a tym samym zapobiega nadmiernej wilgotności powietrza w ocieplonym budynku,
 • wszechstronność – wystarczy suche i odpowiednio oczyszczone podłoże, natomiast sam rodzaj podłoża może być niemal dowolny, od betonu poprzez drewno po różnego rodzaju blachy; taka dowolność pozwala uniknąć zbędnych rozbiórek.

Odporność pianki poliuretanowej na szkodliwe działanie czynników chemicznych, wilgoć i zanieczyszczenia sprawia, że materiał ten wykazuje dużą trwałość, a zabezpieczone metodą natryskową poddasza i inne dowolne powierzchnie spełniają swoje zadanie.

Wszechstronność izolacji natryskowej pianką, czyli idealne rozwiązanie wewnątrz i na zewnątrz

Piankę PUR wyróżnia uniwersalność, ponieważ tę metodę izolacji można stosować na niemal dowolnych powierzchniach, na przykład do docieplenia poddasza, ścian oraz fundamentów wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz, stosując te same preparaty i tę samą formę aplikacji. Odpowiednio przygotowane i zaimpregnowane płaszczyzny nie wymagają dodatkowych działań, ponieważ izolacja natryskowa pianką zapewnia szczelne wypełnienie wszelkich nierówności oraz dokładne wypełnienie przestrzeni, na przykład pomiędzy krokwiami.

Każdy budynek traktować należy jako całość, dlatego zawsze informujemy przed rozpoczęciem działań o potrzebie zwiększenia zakresu prac, na przykład gdy docieplenie samego poddasza może doprowadzić do powstawania mostków termicznych, wytracających ciepło z pomieszczeń. Potrzebne może być wtedy również docieplenie ścian wewnątrz budynku lub na zewnątrz, od strony elewacji.

Izolacja natryskowa pianką w Gdańsku – tutaj także dotrą nasi fachowcy

Realizując nieustannie zlecenia na terenie poszczególnych miast i województw, kierujemy naszą propozycję współpracy także do mieszkańców Gdańska i okolic. Izolację natryskową pianką możemy zastosować w budynkach mieszkalnych i gospodarskich, a także innych, które powinny być solidnie docieplone i przygotowane na niskie temperatury o dowolnej porze roku. Szukając zatem usługi dociepleń na terenie Gdańska, warto wybrać naszą firmę.

Izolacja natryskowa pianką w Gdyni – korzystne rozwiązania dla różnych budynków

Propozycję współpracy kierujemy także do mieszkańców Gdyni, dlatego jeżeli w tym mieście lub jego okolicach znajduje się budynek, który należy docieplić, z przyjemnością podejmiemy się wstępnych oględzin, przygotujemy wycenę izolacji natryskowej pianką i rozpoczniemy działania. Stosując innowacyjne rozwiązania zapewniamy ich skuteczność oraz wydajność przez cały czas użytkowania.

Izolacja natryskowa pianką w Sopocie – jesteśmy do Państwa dyspozycji

Poza Gdańskiem i Gdynią również do Sopotu mogą dotrzeć nasi specjaliści, którzy wykonają izolację natryskową pianką PUR. Profesjonalizm i zaangażowanie, z jakim realizujemy każde zlecenie, są naszą najlepszą wizytówką. Oferując nasze usługi w Trójmieście możemy zatem bazować na dotychczasowych i bieżących pracach, które są najlepszym potwierdzeniem solidności naszych usług.

Izolacje natryskowe - wykonujemy w miastach:

 • Gdańsk,
 • Gdynia,
 • Sopot,
 • Pruszcz Gdański,
 • Wejherowo,
 • Kościerzyna.

Izolacja natryskowa, doskonale nadaje się do:

 • hydroizolacji budynków:
  • izolacji stropu,
  • izolacji fundamentu,
  • izolacji poddasza,
  • izolacji dachu.

Więcej informacji odnośnie izolacji natryskowej wykonywanej przez NUVOLA pod nr tel:

 • +48 501 239 735
 • +48 519 592 892

Serdecznie zapraszamy do kontaktu Klientów z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Pruszcza Gdańskiego, Wejherowa i Kościerzyna do skorzystania z przygotowanej przez naszych specjalistów oferty na komfortową izolację budynku, bez względu na jego przeznaczenie.

Polityka plików cookiesCopyright © 2014 GOGLER