Nuvola- Izolacja natryskowa

 

NUVOLA - izolacja natryskowa

ul. Przemysłowa 4
10-413 Olsztyn
tel.: +48 519 592 892
tel.: +48 512 822 432
e-mail: nuvola@op.pl
  • Izolacja natryskowa poddasza
  • Ocieplanie budynku pianką
  • Izolacja dachu pianką
  • Skuteczna izolacja

Obszar działania

Warto wiedzieć

Wiadomości

Darmowe pomiary termowizyjne

Darmowe pomiary termowizyjne Twojego budynku “przed i po “ izolacji pianą.

Więcej >

Izolacja budynku – oszczędzanie z głową

Izolacja budynku – oszczędzanie z głową


Odpowiednia izolacja budynku oraz jego ocieplenie ma kluczowy wpływ na uzyskanie właściwego komfortu termicznego pomieszczeń.


Izolacja budynku, izolacja stropu, izolacja dachu, izolacja fundamentu, hydroizolacja dachu i fundamentu wykonane w niewłaściwy sposób powodują, że Twój dom nie będzie energooszczędny. Tym samym narażasz się na astronomiczne wydatki za ogrzewanie budynku. Izolacja pianką, czyli izolacje natryskowe mają wpływ nie tylko na zmniejszenie kosztów utrzymania domu, ale sprawiają, że odczujesz komfort cieplny mieszkalnych pomieszczeń.


Izolacja budynku – na to zwróć uwagę!


Istotną kwestią, aby przygotować przegrody budowlane, jest rodzaj oraz grubość materiałów izolujących, a przy tym również konstrukcyjnych. Akumulowanie ciepła w ścianach poprawia zdecydowanie materiał izolujący, który jest zamontowany od zewnętrznej strony przegród. W ten sposób ogranicza się ilość mostków termicznych. Mniejszą warstwę ocieplenia można ułożyć w chwili, gdy podczas budowy domu wykorzystuje się materiały o wysokiej akumulacji ciepła i niskim współczynnikiem jego przewodzenia. Termoizolacja budynku z zastosowanie małej ilości materiałów spowoduje, że ciepło nie będzie przenikało się w dobry sposób. Nie warto również kłaść zbyt grubej warstwy, bo okaże się to dla nas niekorzystne ze względów finansowych. Choćby dlatego warto bliżej przyjrzeć się możliwościom jakie daje hydroizolacją pianką.


Metoda ocieplania pianką natryskową zmniejsza koszty ogrzewania od 40-60%, co przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na moc cieplną, tańsze urządzenia grzewcze, a co za tym idzie na niższe rachunki. Wybierając materiały izolacyjnie musimy znaleźć kompromis pomiędzy jakością izolacji a ceną. Kosztami izolacji jest nie tylko cena zakupu. Izolacją pianką w dłuższym czasie zwraca się po kilku sezonach.


Izolacja dachu – o tym warto pamiętać


Ocieplanie dachów i poddaszy jest jednym z ważniejszym elementów termoizolacji. Termoizolacja dachu pianką poliuretanową przynosi korzyść w postaci doskonałej szczelności. Izolacja pianką w tym przypadku to zarówno termoizolacja dachu, jak również hydroizolacja dachu. Metoda natrysku PUR charakteryzuje się wysoką przyczepnością do podłoża, skuteczną ochroną przed zimnem, gorącem i wodą. Pianka natryskowa przez lata utrzymuje swoje parametry, a ryzyko wystąpienia mostków jest wyeliminowana do minimum. Powłoka ta jest bowiem pozbawiona przerw i łączeń. Izolacje natryskowe można wykonać bezpośrednio na powierzchnie wykonane z każdego materiału (blacha, papa, beton, drewno, inne). Pianka poliuretanowa sama w sobie jest hydro-izolatorem, zatem nie ma potrzeby wykonywania pracochłonnych folii. Ma to znaczący wpływ na skrócenie czasu wykonania prac.


Korzyści jakie dają izolacje natryskowe, to także naprawa dachu płaskiego, która nie wymaga demontażu starego pokrycia dachowego. W ten sposób nie ponosimy kosztów utylizacji, ponieważ poliuretan natryskuje się bezpośrednio na stare pokrycie dachowe.


Izolacja budynku – nie zapomnij o ścianach


Czy wiesz, że elewacji budynku nie trzeba ocieplać styropianem? Ocieplenie możemy wykonać metodą natrysku pianki poliuretanowej , niezależnie od tego, czy budynek jest drewniany czy murowany. Termoizolacja budynku pianką natryskową jest izolacją bezspoinową, w całości przylegającą do powierzchni. Izolacja pianką pozwalana w łatwy sposób na ocieplenie wszelkiego rodzaju nieregularnych kształtów.


Izolacja fundamentu – uniknij wilgoci z zewnątrz


Wykonanie we właściwy sposób ocieplenia fundamentu oraz posadzki daje spokój i komfort na lata. Izolacja fundamentu pianką to gwarancja szczelnej hydroizolacji oraz bariera termoizolacyjna. Metodę natrysku można stosować w budynkach nowych, jak i w przypadku izolacji fundamentów przemarzających czy przeciekających. Pianka PUR zapobiega wpływom wilgoci z zewnątrz, a także wykraplaniu się wody na ścianach wewnątrz budynku.

 

Polityka plików cookiesCopyright © 2014 GOGLER